خرید آجر در شهر قدس

یکی از پر کاربرد ترین و قدیمی ترین نوع مصالحی که امروزه در ساخت سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، آجر است استفاده و خرید آجر در شهر قدس از دیرباز بسیار مهم بوده و باعث شد تا شرکت های آجر پزی زیادی در جای جای کشور و جهان واقع شود. این مهم است که بدانیم اصلا آجر چیست و چگونه و از چه چیزی و همچنین در چند نوع تولید و عرضه و روانه بازار می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با خرید آجر در شهر قدس و انواع آن ، و همچنین با ویژگی های آن ها نیز آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید آجر در شهر قدس چیست؟

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که به شکلهای مختلف و جنس های رسی ، شیلی ، شیستی ، بتنی ، ماسه آهکی و … تولید می شود. از این مصالح با توجه به فرآیند تولید و ساخت آن  ، برای دیوار کشی ، نما سازی ، کف پوشی ، کرسی چینی و غیره استفاده می شود. یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین نوع آجر ها ، آجر رسی است که به روش پخت خشت خام و مستحکم شدن بدست می آید. در نظر داشته باشید که پخت تمام آجر ها باید در دمایی حدود 1000 درجه سانتیگراد باشد تا به خوبی پخته شود و خاصیت محکمی به خود گیرد.

آجر ها از طریق بکارگیری مواد اولیه همچون رس ، شیل ، ماسه و آهک بوجود می آید که هر کدام خواص خاصی در نوع آجر خود می گذارد. یک متخصص ، حین خرید آجر مورد نظر در شهر قدس ، می داند برای سازه خود کدام را انتخاب کند. از طرفی بعد از اینکه خشت مورد نظر آماده شد آن را به درون قالب ها ریخته و برای پخت در کوره آماده می کنند.

بیشتر بخوانید : خرید آجر

خواص یکسان و اولیه در خرید آجر در شهر قدس

خیلی از افراد حین خرید آجر در شهر قدس، اگرچه دقت کنند متوجه می شوند که در حین پخت آجر این بلوک ها و آجر ها از منافذ و سوراخهایی تشکیل شده اند. دلیل این سوراخ ها این است که حین ملات گیری مثلا سیمان به راحتی درون آن پخش شود و هوایی میان سطوح نماند که سیمان مربوطه بتواند به راحتی به آن ها بچسبد. نکته بعید در این سوراخ ها ، کمتر شدن وزن آجر است. این وزن نا محسوسی که از آجر کم می شود نه تنها باعث راحتی کار می شود ، بلکه با مهندسی که برای آن در نظر گرفته شده است ، خواص فیزیک و مکانیکی به آن داده تا بتواند فشار بیشتری را در دیواره و یا مکان هایی که از آجر استفاده می شود را تحمل کند. این سوراخ ها معمولا در آجر های ماشینی یا پرسی ، بین 8 تا 10 تا می باشد.

شماره تماس جهت خرید آجر : 02636555555   |  02165580420

از دیگر خواص که حین خرید آجر در شهر قدس باید در نظر داشته باشید این است که بیشتر آجر ها خواص ترد دارند و نمی توان آن ها برای موارد چون تیشه کاری استفاده کرد. زیرا در صورت برخورد ضربه نا بجای تیشه به آن ها خرد شده و میریزند. مثل یک ترکیبی از آرد ذرت و آب را دارد که از یک مایعی بسیار خمیری و رقیق تشکیل شده. اما در صورتی فشار ناگهانی به سطح آن وارد شود باعث می شود تا مولکول های آن از هم دیگر خواص برگشتی نشان دهند و مثل سنگ سفت باشند. ولی در صورتی که با انگشت و یا موارد تیزتری مشابه تیشه و نسبتا آرام به آن بخورد باعث خرد شدن و از پایشدگی آن می شود.

خرید آجر

انواع و جنس های مختلف حین خرید آجر در شهر قدس

طول گذر زمان باعث شده تا انسان ها نسبت به خواص مواد آشنایی بیشتری پیدا کنند و بتوانند از آن در تولید آجر نیز استفاده کنند. این خواص در ترکیب مواد آلی نیز دیده می شود که آجر ها را به چند دسته تقسیم کرده. همچنین مراحل تولید برخی از آن ها متفاوت بوده و باید به شکل پرسی و یا فشاری ماشینی تولید شوند. ما در این قسمت تعدادی از انواع آجر ها را نام برده و به برخی از آن ها پرداخته ایم. در نظر داشته باشید که دسته بندی ها، هم از نوع دسته بندی با توجه به نام کاربردی هستند و هم دسته بندی با توجه به ترکیب مولکولی. ما به نوع دوم دسته بندی یعنی مولکولی پرداخته ایم:

  • آجر لعابی: یکی از زیبا ترین و خاص ترین نوع آجر ها ، آجرهای لعابی هستند که از براقی و سطح صیقلی خاصی برخوردار هستند. از این آجرها برای اینکه هم از استحکام خوبی برخوردار هستند و هم زیبایی را در آن می توان دید ، برای زیبا سازی و استفاده در نمای ساختمان استفاده می شود.
  • آجر نسوز : این نوع از آجر ها از ترکیبات پیچیده تری ساخته شده اند. این ترکیبات شامل پوکه و کانی های نسوز و مقاوم هستند که به آجر مورد نظر ما خواص بسیار بالایی در جذب آب ، تحمل دما های بسیار بالا و استحکام دارد. این آجر به دلیل استحکام بالا در دمای بالا نیز متلاشی نمی شود و خواص فیزیکی و شیمیایی آن بشدت بالاست
  • آجر ماشینی : آجر های ماشینی همان دسته آجر ها هستند که بین 8 تا 10 تا سوراخ دارند. در خرید آجر ماشینی در شهر قدس باید این مورد را در نظر داشته باشید که این سوراخ ها به دلیل رفتن ملات مورد نظر به تمام نقاط قالب و همین سوراخ ها باعث استحکام بیشتر آجر ها در سازه می شوند. البته نکته اصلی اینجاست که این آجر ها خاصیت تیشه کاری ندارند.
  • آجر ماسه آهکی : این سری از آجر ها تزکیبی پیچیده تر دارند و در آن از موادی چون ماسه آهکی سیلیکات کلسیم استفاده شده. این ماده نحوه پخت متفاوتی برای آجر دارد. این آجر ها با فشار و بخار آب تولید می شود. نکته اصلی که در خرید آجر ماسه آهکی در شهر قدس بایست در نظر داشت ، این است که نباید از آن در مکان هایی که موادی اسیدی و باز جاری می شود استفاده شود. بیشتر از این نوع آجر برای کرسی چینی و پی سازی یک سازه استفاده می شود. به این خاطر که وقتی از این آجر ها در مکان مربوطه استفاده شد ، سریعا منقبض شده و تمام آب اطراف خود را جذب می کند.
  • آجر فشاری : این نوع آجر از سری آجر های دست ساز است که دستگاه های صنعتی زیاد در آن ها دخالت ندارند. در این روش بعد از خشت گیری برای پخت آجر آن را به کوره برده و سپس با خرید این آجر برای زیر سازی و محکم سازی سازه استفاده می شود.

شماره تماس جهت خرید آجر : 02636555555   |  02165580420

خرید آجر در شهر قدس با بهترین قیمت

از مهمترین مواردی که در خرید آجر در شهر قدس باید در نظر داشته باشید این است که آجر مورد نظر از کیفیت مناسب برخوردار است یا خیر. و همچنین از قیمت مناسبی برخوردار است یا خیر. شما می توانید برای خرید آجر با کیفیت و قیمت مناسب در شهر شهر قدس با شرکت ما در ارتباط باشید. راه های تماس با ما در انتهای این صفحه درچ شده است.

02636555555