خرید آجر در کرج

یکی از پر کاربرد ترین ها و قدیمی ترین نوع مصالحی که امروزه در ساخ سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، آجر است استفاده و خرید آجر در کرج از دیرباز بسیار مهم بوده و باعث شد تا شرکت های آجر پزی زیادی در جای جای کشور و جهان واقع شود. این مهم است که بدانیم اصلا آجر چیست و چگونه و از چه چیزی و همچنین در چند نوع تولید و عرضه و روانه بازار می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با خرید آجر در کرج و انواع آن ها ، و مچنین با ویِگی های آن ها نیز آشنا کنیم. رس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : خرید آجر

خرید آجر در کرج چیست؟

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که به شکل و جنس های رسی ، شیلی ، شیستی ، بتنی ، ماسه یا آهکی و … تولید می شود. از این مصالح که با گذر از فرآیند تولید و ساخت آن که می گذرد ، برای ساخت دیوار های ، نما سازی ، کف پوشی ، کرسی چینی و غیر استفاده می شود. یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آجر ها ، آجر رسی است که به روش پخت خشم خام آن و سفت شدن بدست می آید. در نظر داشته باشید که پخت تمام آجر ها باید در دمایی حدود 1000 درجه سانتیگراد باشد تا به خوبی پخته شود و خاصیت محکمی به خود گیرد.

آجر ها از طریق بکارگیری مواد اولیه همچون رس ، شیل ، ماسه و آهک بوجود می آید که هر کدام خواص خاصی در نوع آجر خود می گذارد متخصص ، حین خرید آجر مورد نظر در کرج ، می داند برای سازه خود کدام را انتخاب کند. از طرفی بعد از اینکه خشت مورد نظر آماده شد آن را به درون قالب ها ریخته و برای پخت در کوره آماده می کنند.

شماره تماس جهت خرید آجر : 02636555555   |  02165580420

خواص یکسان و اولیه در خرید آجر در کرج

خیلی از افراد حین خرید آجر در کرج، اگرچه دقت کنند متوجه می شوند که این بلوک ها و آجر ها از منافذ و سوراختایی تشکیل شده اند. دلیل این سوراخ ها این است که حین ملات گیری مثلا سیمان برای پخت آجر به راحتی درون آن پخش شود و هوایی میان سطوح نماند که سیمان مربوطه بتواند به راحتی به آن ها بچسبد. نکته بعید در این سوراخ ها ، کمتر شدن وزن آجر است. این وزن نا محسوسی که از آجر کم می شود نه تنها باعث راحتی کار می شود ، بلکه با مهندسی که برای آن در نظر گرفته شده است ، خواص فیزیک و مکانیکی به آن داده تا بتواند فشار بیشتری را در دیواره و یا مکان هایی که از آجر استفتاده می شود را تحمل کند. این سوراخ ها معمولا در آجر های ماشینی یا پرسی ، بین 8 تا 10 تا می باشد.

یکسری دیگر از خواص که حین خرید آجر در کرج باید در نظر داشته باشید این است که بیشتر آجر ها خواص ترد دارند و نمی توان آن ها برای موارد چون تیشه کاری استفاده کرد. زیرا در صورت خورد ضربه نا بجا تیشه به آن ها خرد شده و میریزند. مثل یک ترکیبی از آرد ذرت و آب را دارد که از یک مایعی بسیار خمیری و رقیق تشکیل شده. اما در صورتی فشار ناگهانی به سطح آن وارد شود باعث می شود تا مولکول ها آن از هم دیگر خواص برگشتی نشان دهند و مث سنگ سفت باشند. ولی در صورتی که با انگشت و یا موارد تیز تری مشابه به تیشه و نسبتا آرام به آن بخورد باعث خرد شدن و از پایشدگی آن می شود.

خرید آجر

انواع و جنس های مختلف حین خرید آجر در کرج

در طول گذر زمان باعث شده تا انسان ها نسبت به خواص مواد آشنایی بیشتری پیدا کنند و بتوانند از آن در تولید آجر نیز استفاده کنند. این خواص در ترکیب مواد آلی نیز دیده می شود که آجر ها را به چند دسته تقسیم کرده. همینطور نیز تولید برخی از آن ها متفاوت بوده و باید به شکل پرسی و یا فشاری ماشینی تولید شوند. ما در قسمت تعدادی از انواع آجر ها را نام برده و به برخی از آن ها پرداخته ایم. در نظر داشته باشید که دسته بنید ها هم از دسته بنید نام کاربردی هستند و م دسته بندی ترکیب مولکولی. ما به نوع دوم دسته بندی یعنی مولکولی پرداخته ایم:

  • آجر لعابی: یکی از زیبا ترین و خاص ترین نوع آجر ها ، آهای لعابی هستند که از براقیت و سطح صیقلی خاصی برخوردار هستند. از این آجر ها برای اینکه هم از استحکام خوبی برخوردار هستند و هم زیبایی را در آن می توان دید ، برای زیبا سازی و استفاده در نمای ساختمان استفاده می شود.
  • آجر نسوز : این نوع از آجر ها از ترکیبات پیچیده تری ساخته شده اند. این ترکیبات شامل پوکه و کانی های نسوز و مقاوم هتسند که به آجر مورد نظر ما خواص بسیار بالایی در جذب آب ، تحمل دما های بسیار بالا و استحکام دارد. این آجر به دلیل استحکام بالا در دمای بالا نیز متلاشی نمی شود و خواص فیزیکی و شیمیایی آن بشدت بالاست
  • آجر ماشینی : آجر های ماشینی همان دسته آجر ها هتسند که بین 8 تا 10 تا سوراخ دارند. در خرید آجر ماشینی در کرج باید این مورد را در نظر داشته باشید که این سوراخ ها ب دلیل رفتن ملات مورد نظر به تمام نقاط قالب و همین سوراخ ها باعث استحکام بیشتر آجر ها در سازه می شوند. البته نکته اصلی اینجاست که این آجر ها خاصیت تیشه کاری ندارند.
  • آجر ماسه آهکی : این سری از آجر ها تزکیبی پیچیده تر دارند و در آن از موادی چون ماسه آهکی سیلیکات کلسیم استفاده شده. این ماده نحوه پخت متفاوتی برای آجر دارد. این آجر ها با فشار و بخار آب تولید می شود. نکته اصلی که در خرید آجر ماسه آهکی در کرج بایست در نظر داشت ، این است که نباید از آن در مکان هایی که موادی اسیدی و باز جاری می شود استفاده شود. بیشتر از این نوع آجر برای کرسی چینی و پی سازی یک سازه استفاده می شود. به این خاطر که وقتی از این آجر ها در مکان مربوطه استفاده شد ، سریعا منقبض شده و تمام آب اطراف خود را جذب می کند.
  • آجر فشاری : این نوع آجر از سری آجر های دست ساز است که دستگاه های صنعتی زیاد در آن ها دخالت ندارند. در این روش بعد از خشت گیری برای پخت آجر آن را به کوره برده و سپس با خرید این آجر برای زیر سازی و محکم سازی سازه استفاده می شود.

شماره تماس جهت خرید آجر : 02636555555   |  02165580420

خرید آجر در کرج با بهترین قیمت

از مهم ترین مواردی که در خرید آجر در کرج باید در نظر داشته باشید این است که آجر مورد نظر از کیفیت مناسب برخوردار است یا خیر. و همچنین از قیمت مناسبی برخوردار است یا خیر. شما می توانید برای خرید آجر با کیفیت و قیمت مناسب در شهر کرج با شرکت ما در ارتباط باشید. راه های تماس با ما در انتهای این صفحه درچ شده است.

02636555555