خرید آجر

شرکت آجر ماشینی نور شهریار به عنوان بزرگترین واحد تولیدی فعال با مجوز تولید 100 میلیون قالب آجر سفال در طول سال و با 200 نفر نیروی کارگر و کارمند که اکثراً بومی منطقه می‌باشند، با تولید انواع آجر سفال باکیفیت بدون شوره و با نشان ملی استاندارد و گواهینامه‌های OHSHS 18001 :2007 و EN ISO 14001 :2004 و EN ISO 9001 :2008 و IMS نیاز شهرستان‌های غرب استان تهران و البرز را تامین و با سرویس‌دهی مناسب و تحویل و تخلیه محصولات تولیدی خود با کامیونت به صورت روز تخلیه در آدرس محل ساختمان در خدمت هموطنان گرامی می‌باشد.

09026503233

خرید آجر

مقدمه
آجر سفال یکی از آجر های پر کاربرد در صنعت ساختمان می باشد و با توجه به مصرف زیاد و کیفیت مناسبی که دارد برای ساخت و سازهای بسیار پرکاربرد است. از طرفی این مصالح ساختمانی به دلیل وزن کمی که دارد برای دیوار چینی بهترین کیفیت را برخوردار است و همین امر باعث محبوبیت بیشتر این آجر در بین آجر های دیگر از جمله آجر ۱۰ سانتی شده است. چرا که آجر ۱۰ سانتی و وزن بیشتری دارد. پس می تواند جایگزین مناسبی برای آجرهای ۱۰ سانتی باشد. در این مقاله به صورت کامل در مورد آجر سفال قیمت و مشخصات مورد نیاز برای خرید اشاره کرده ایم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

محصولات آجر نور شهریار

تاریخچه

آجر سفال ها در ۱۰ هزار سال پیش نیز مورد استفاده قرار می گرفتند و مدرک این قضیه به کوره های آجرپزی برمی‌گردد که به تازگی کشف شده اند و نشان دهنده این است که در آن دوران نیز از این آجرها برای ساخت و سازهای ساختمانی استفاده می‌کردند.
مدرک دیگری که نشان می‌دهد از آجر سفال در دهه های گذشته استفاده می‌شده است، بناهای تاریخی میباشد که با بررسی این بناها متوجه می شوید که از قسمت های اصلی ساختمان آجر سفال استفاده شده است. بناهایی مانند ایوان مدائن از بناهای ایرانی می باشد که مهندسان ایرانی برای ساخت آن از آجر سفال استفاده کرده‌اند. با توجه به اینکه استفاده از این آجر بسیار استادانه بوده است و توانسته وزن بنا را حفظ کند، امروزه نیز از این آجر برای ساخت سازه های ساختمانی بسیار استفاده می شود.

یکی از دلایلی که معماران از آجر سفال بیشتر استفاده میکنند، فرایند سرعت نصب آجر سفال در پروژه های ساختمانی می باشد. اگر از آجرهای معمولی سفالی ۱۰ سانتی استفاده کنید، سرعت کار بسیار کم است. ولی این آجرها به دلیل ابعاد بیشتر و وزن کمتر باعث شده تا سرعت چینش دیوارها را بیشتر کند. انعطاف نصب آجر سفال در دیوارهای بتنی و فلزی شده که محبوبیت این آجر بیشتر از قبل شود، همچنین آجر سفال نسبت به سایر آجرها بیشتر در دسترس می باشد و فرآیند تولید آن سرعت بیشتری دارد و همچنین با توجه به آسیب کمتری به محیط زیست می زند موارد استفاده بیشتری از آجر سفال مشاهده می شود.

بیشتر بخوانید : سفال تیغه ای 13

لیست قیمت آجر

جهت اطلاع از آخرین قیمت های آجر در کارخانه آجر نور شهریار با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02636555555

09026503233

مقالات خرید آجر

سفال تیغه‌ ای

خرید سفال تیغه‌ ای سفال تیغه‌ای به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه و با کیفیت برای کاهش هزینه‌های ساخت بنا و استفاده از مصالح ساختمانی

ادامه مطلب »

خرید آجر در جهانشهر

خرید آجر در جهانشهر اگر قصد خرید آجر در جهانشهر را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در کمالشهر

خرید آجر در کمالشهر اگر قصد خرید آجر در کمالشهر را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در گوهردشت

خرید آجر در گوهردشت اگر قصد خرید آجر در گوهردشت را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در عظیمیه

خرید آجر در عظیمیه اگر قصد خرید آجر در عظیمیه را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در فردوسیه

خرید آجر در فردوسیه اگر قصد خرید آجر در فردوسیه را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در فردیس

خرید آجر در فردیس اگر قصد خرید آجر در فردیس را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »

خرید آجر در باغستان

خرید آجر در باغستان اگر قصد خرید آجر در باغستان را دارید یا می‌خواهید از قیمت آجر اطلاع یابید، آجر نور شهریار بهترین انتخاب است. اما

ادامه مطلب »
خرید مصالح ساختمانی

خرید مصالح ساختمانی

خرید مصالح ساختمانی ساختمان‌سازی در شهر یا روستا یکی از کارهای قابل اهمیتی می‌باشد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی نمود. برای ساخت یک ساختمان محکم، کاربردی

ادامه مطلب »

نکات مهم در زمان خرید آجر سفال

اولین نکته برای خرید آجر سفال فرآیند جابجایی آن به پروژه های ساختمانی می باشد:
توجه داشته باشید که این نوع آجر ها شکنندگی زیادی دارند و برای جابجایی باید بسیار احتیاط کنید.
نکته دوم ابعاد آجر می باشد:
در صورتی که شما ابعاد کوچکتر این آجر را نیاز داشته باشید و بخواهید آجر سفال را به دو قسمت تقسیم کنید، این کار امکان پذیر نیست. چرا که آجر سفال در صورت ضربه دیدن به تکه‌ های زیادی تقسیم می‌شود و باعث خراب شدن آجر می‌شود. برای استفاده آجر در مواردی که می خواهید آن را تکه کنید می بایست از آجر سفال های معمولی استفاده کنید.

آجر سفال نقش جداکننده در ساختمان ها دارد پس می بایست یک لایه ضخیم تر گچ بر روی آن قرار بگیرد، چرا که آجر سفال نسبتاً نازک است و برای این منظور باید لایه ضخیم تر گچ بر روی آن قرار داد.

خواص یکسان در خرید آجر ها

خیلی از افراد حین خرید آجر و یا در گوش و کنار هایی که مشغول به ساخت و ساز با آجر هستند ، اگر دقت کنند متوجه می شوند که این بلوک ها و آجر ها از منافذ و سوراخ هایی تشکیل شده اند. دلیل این سوراخ ها این است که حین ملات گیری مثلا سیمان برای پخت آجر به راحتی درون آن پخش شود و هوایی میان سطوح نماند که سیمان مربوطه بتواند به راحتی به آن ها بچسبد. نکته بعدی در این سوراخ ها ، کمتر شدن وزن آجر است. این وزن نا محسوسی که از آجر کم می شود نه تنها باعث راحتی کار می شود ، بلکه با مهندسی که برای آن در نظر گرفته شده است ، خواص فیزیک و مکانیکی به آن داده تا بتواند فشار بیشتری را در دیواره و یا مکان هایی که از آجر استفاده می شود را تحمل کند. این سوراخ ها معمولا در آجر های ماشینی یا پرسی ، بین 8 تا 10 تا می باشد.

توجه : اگر در تامین مصالح ساختمانی خود، نیازمند تهیه لوله برق pvc با کیفیت هستید ما به شما شرکت افرند پلیمر آرکا را پیشنهاد می دهیم، برای دیدن محصولات لوله برق pvc کلیک کنید.

درجه بندی در خرید آجر

یکی از مهمترین معیارهای تعیین قیمت در زمان خرید آجر سفال درجه بندی آن می باشد. آجر سفال ها به صورت کلی در دو دسته بندی درجه یک و درجه 2 به بازار ارائه میشوند و با توجه به اینکه آجر سفال درجه یک از نوع درجه دو قیمت بیشتری دارد، می‌بایست در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید. معمولاً آجر سفال های درجه ۲ کیفیت کمتری دارند. پس زمان کار با این مصالح ساختمانی حتماً به کیفیت آنها توجه کنید.

نوعی دیگر از آجر سفال ها نیز دارای پشم‌ شیشه هستند که در زمان خرید آجر باید به آن توجه کنید. این آجر سفال ها از عایق مناسبی برخوردار هستند که مانع ورود گرما در فصل تابستان و سرما در فصل زمستان هستند و هر چه این سفال ها وزن کمتری را برخوردار باشند قیمت آنها نیز بیشتر می‌باشد. چرا که وزن تمام شده بر روی ساختمان هر چه کمتر باشد مقاومت ساختمان بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید : تامین مصالح ساختمانی

نکمات مهم در زمان خرید آجر سفال

زمانی که می‌خواهید آجر سفال درجه یک را خریداری کنید می بایست به اطلاعات دقیق آن توجه داشته باشید تا بهترین آجر سفال و بی نقص ترین نوع آن را تهیه کنید و برای این منظور می بایست به نکات زیر توجه کنید:

1: اولین نکته در زمان خرید آجر سفال استحکام بالای آجر سفال می باشد و با ضربات کوچک دچار شکستگی نشود، این سفال ها مرغوبیت بهتری دارند.
2: وقتی اقدام به خرید آجر سفال می کنید می بایست تمامی آجرها یک دست و یک اندازه باشد به نحوی که یکنواختی آنها از هر زاویه ای مشابه یکدیگر باشد. در صورتی که آجر سفال ها به یکدیگر متقارن نباشند و اشکال آنها گوناگون باشد، می تواند در استحکام ساختمان تاثیر منفی بگذارد و حادثه آفرین باشد.
3: خرید آجر سفال هایی که از کیفیت بالا برخوردار هستند، لبه اضافه ندارد و همین امر نشان دهنده کیفیت بالای آنها میباشد.
4: صاف بودن و یکنواختی سطح آجر سفال نیز دلیل دیگری بر کیفیت بالای آجر سفال درجه یک و مرغوب است.
5: نداشتن ترک در آجر سفال می‌تواند معیار خوبی در انتخابات آجر سفال با کیفیت باشد.

انواع و جنس های مختلف حین خرید آجر

در طول گذر زمان باعث شده تا انسان ها نسبت به خواص مواد آشنایی بیشتری پیدا کنند و بتوانند از آن در تولید آجر نیز استفاده کنند. این خواص در ترکیب مواد آلی نیز دیده می شود که آجر ها را به چند دسته تقسیم کرده. همینطور نیز تولید برخی از آن ها متفاوت بوده و باید به شکل پرسی و یا فشاری ماشینی تولید شوند. ما در این قسمت تعدادی از انواع آجر ها را نام برده ایم و به بررسی برخی از آن ها پرداخته ایم.

  • آجر لعابی: یکی از زیبا ترین و خاص ترین نوع آجر ها ، آجرهای لعابدار هستند که از سطح صیقلی خاصی برخوردار هستند. این آجر ها هم از استحکام خوبی برخوردار هستند و هم زیبایی خوبی دارند ، به همین دلیل برای زیبا سازی و استفاده در نمای ساختمان استفاده می شوند.
  • آجر نسوز : این نوع از آجر ها از ترکیبات پیچیده تری ساخته شده اند. این ترکیبات شامل پوکه و کانی های نسوز و مقاوم هستند که به آجر مورد نظر ما خواص بسیار بالایی در جذب آب ، تحمل دما های بسیار بالا و استحکام دارد. این آجر به دلیل استحکام بالا در دمای بالا نیز متلاشی نمی شود و خواص فیزیکی و شیمیایی آن بشدت بالاست

بیشتر بخوانید : وام طلا

مقاوم در برابر آتش سوزی در خرید آجر

6: آجر سفال با کیفیت در برابر آتش سوزی نیز باید مقاومت بالایی داشته باشد. البته در زمان ساخت آجر سفال در کارخانه به این نوع آجرها حرارت داده میشود که همین حرارت دیدن منجر به بالارفتن مقاومت آنها در برابر آتش سوزی میشود. اما توجه به این فاکتور برای ایمنی ساختمان امری حیاتی است.

7: نکته دیگر یکنواختی بافت سفالها میباشد هماهنگی سفرها با یکدیگر می تواند در زیبایی نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار باشد پس برای این منظور حتماً از آجر سفال با کیفیت که ساختار همگونی دارد بهره ببرید.

8: آجر سفال با کیفیت مقاومت زیادی در برابر زلزله دارد. چرا که این نوع آجرها وزن کمی دارند و با توجه به ساختار مناسبی که دارند مقاومت بهتری نسبت به آجرهای معمولی در برابر زلزله دارند.

بیشتر بخوانید : خرید آجر سفال

مواد تشکیل دهنده آجر

آجر سفال از خاک رس و مواد آهکی تشکیل شده است، البته مواد دیگری نیز در ساخت این آجر دخیل هستند که در مقالات دیگر به صورت کامل به آنها اشاره خواهیم کرد. با توجه به اینکه این آجرها تو خالی هستند و وزن کمی دارند در ساختمان سازی از آنها بسیار استفاده می شود.
با توجه به اینکه این آجرها ابعاد و اندازه های مختلفی دارند هر کدام کاربرد خاصی دارند که در قسمت های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
در حالت کلی بلوک های سفالی قسمت هایی از ساختمان را پوشش می‌دهند که باربر نیستند. به عنوان مثال در قسمتهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به تحمل وزن ندارد. برخی از انواع آجر سفال ها که می‌تواند داخل ساختمان استفاده شود و بلوک سفال دیواری و بلوک سفال سقفی است که در مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد هستند.

دسته بندی انواع آجر سفال

خرید آجر توخالی

تنها آجر سفالی که در تعداد سوراخ ها محدودیت خاصی ندارد، آجرسفال تو خالی است و ۲۰ درصد از حجم آجر را سوراخ ها تشکیل می دهند که نام این آجر نیز از همین شکل آمده است.

خرید آجر توپر

این آجر سفال نیز نوع متفاوتی از دیگر آجرها می باشد و با توجه به اسمی که دارد متوجه شده اید که این آجر درصد بیشتر آن سفال می باشد و تعداد سوراخ ها کمتر هستند و در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به تحمل وزن هستند.

آجر متخلخل

این آجر سفال دارای بافت متفاوتی از سایر آجرها می باشد و به صورت پرسی آماده می شود. با توجه به سوراخ های زیادی که در بین این آجر استفاده شده است، مانع ورود جریان هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان میشود و عایقی مناسب در این زمینه است. بهترین مزیت این نوع آجر سفال عایق صوتی آن می باشد که باعث جلوگیری از نفوذ سر و صدا به داخل ساختمان خواهد شد.

نکته مهم:

آجر متخلخل یک نوع نسوز نیز دارد که این نوع برای ساختمان سازی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و عموماً برای کوره های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. پس توجه داشته باشید که استفاده از آجرهای نسوز در صنعت ساختمان سازی می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای شما به همراه آورد.

مقاوم در برابر آتش سوزی در خرید آجر

6: آجر سفال با کیفیت در برابر آتش سوزی نیز باید مقاومت بالایی داشته باشد. البته در زمان ساخت آجر سفال در کارخانه به این نوع آجرها حرارت داده میشود که همین حرارت دیدن منجر به بالارفتن مقاومت آنها در برابر آتش سوزی میشود. اما توجه به این فاکتور برای ایمنی ساختمان امری حیاتی است.

7: نکته دیگر یکنواختی بافت سفالها میباشد هماهنگی سفرها با یکدیگر می تواند در زیبایی نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار باشد پس برای این منظور حتماً از آجر سفال با کیفیت که ساختار همگونی دارد بهره ببرید.

8: آجر سفال با کیفیت مقاومت زیادی در برابر زلزله دارد. چرا که این نوع آجرها وزن کمی دارند و با توجه به ساختار مناسبی که دارند مقاومت بهتری نسبت به آجرهای معمولی در برابر زلزله دارند.

بیشتر بخوانید : خرید آجر در شهر قدس

مواد تشکیل دهنده آجر

آجر سفال از خاک رس و مواد آهکی تشکیل شده است، البته مواد دیگری نیز در ساخت این آجر دخیل هستند که در مقالات دیگر به صورت کامل به آنها اشاره خواهیم کرد. با توجه به اینکه این آجرها تو خالی هستند و وزن کمی دارند در ساختمان سازی از آنها بسیار استفاده می شود.
با توجه به اینکه این آجرها ابعاد و اندازه های مختلفی دارند هر کدام کاربرد خاصی دارند که در قسمت های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
در حالت کلی بلوک های سفالی قسمت هایی از ساختمان را پوشش می‌دهند که باربر نیستند. به عنوان مثال در قسمتهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به تحمل وزن ندارد. برخی از انواع آجر سفال ها که می‌تواند داخل ساختمان استفاده شود و بلوک سفال دیواری و بلوک سفال سقفی است که در مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد هستند.

دسته بندی انواع آجر سفال

خرید آجر توخالی

تنها آجر سفالی که در تعداد سوراخ ها محدودیت خاصی ندارد، آجرسفال تو خالی است و ۲۰ درصد از حجم آجر را سوراخ ها تشکیل می دهند که نام این آجر نیز از همین شکل آمده است.

خرید آجر توپر

این آجر سفال نیز نوع متفاوتی از دیگر آجرها می باشد و با توجه به اسمی که دارد متوجه شده اید که این آجر درصد بیشتر آن سفال می باشد و تعداد سوراخ ها کمتر هستند و در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به تحمل وزن هستند.

آجر متخلخل

این آجر سفال دارای بافت متفاوتی از سایر آجرها می باشد و به صورت پرسی آماده می شود. با توجه به سوراخ های زیادی که در بین این آجر استفاده شده است، مانع ورود جریان هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان میشود و عایقی مناسب در این زمینه است. بهترین مزیت این نوع آجر سفال عایق صوتی آن می باشد که باعث جلوگیری از نفوذ سر و صدا به داخل ساختمان خواهد شد.

بیشتر بخوانید : سفال تیغه‌ ای 8

نکته مهم:

آجر متخلخل یک نوع نسوز نیز دارد که این نوع برای ساختمان سازی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و عموماً برای کوره های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. پس توجه داشته باشید که استفاده از آجرهای نسوز در صنعت ساختمان سازی می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای شما به همراه آورد.

02636555555