چرا در ساختمان سازی باید از آجر سفالی استفاده کرد

فهرست مطالب

مزایای استفاده از آجرهای سفالی در ساختمان سازی

استفاده از آجرهای سفالی علاوه بر سبک و ارزان قیمت بودن آن‌ها دارای مزایای بسیار دیگری نیز هستند. از مزایای استفاده از این مصالح می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش 60-50% مصرف ملات سیمان در استفاده از تیغه سفالی نسبت به آجر لفتون
  • افزایش سرعت عمل کارگرها و صرفه‌جویی در زمان و هزینه کارگر (هر یک آجر سفالی معادل 3-2 آجر لفتون است)
  • عایق حرارتی مناسب به دلیل دارا بودن سوراخ‌هایی بر روی سطح آن‌ها
  • عایق صدا (سوراخ‌های موجود بر روی آجرهای سفالی به عنوان موانع آکوستیکی ایفای نقش می‌کنند)

ویژگی‌های آجر سفالی با کیفیت

ارزان بودن قیمت آجر سفالی نباید شما را به خرید یک مصالح بی‌کیفیت قانع کند. همان‌طور که اشاره کردیم این آجرها در نهایت دقت و ظرافت تولید می‌شوند. به همین دلیل کیفیت بالایی دارند.

احتمالاً با خود می‌گویید چگونه با کیفیت بودن آجرهای سفالی را تشخیص دهیم؟ برای آن که بدانید آجری که خریداری می‌کنید کیفیت بالایی دارد باید مواردی را قبل از خرید در نظر بگیرید. اولین موردی که کیفیت یک آجر را تعیین می‌کند، سفت بودن آن است. برای این کار ناخن خود را بر روی اجر بکشید. در صورتی که جای ناخن بر روی آجر نیوفتاد، نشانه با کیفیت بودن آن است.

از دیگر نکات تشخیص آجر سفالی با کیفیت می‌توان به یک دست بودن رنگ آجر در تمامی نقاط آن، مقاوم بودن در برابر حرارت و آتش‌سوزی و دارا بودن سطحی توپر و بدون حفره اشاره کرد. رنگ آجر سفالی با کیفیت باید زرد یکدست باشد. در صورتی که آجر به رنگ قرمز کم‌رنگ بود، نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن متریال به کار رفته در آن است.

آجرهای سفالی معمولاً در سه کیفیت: ممتاز، درجه یک و درجه دو تولید و روانه بازار می‌شوند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل در کیفیت این آجرها، سلامت جداره داخلی آن‌ها است. از آن جا که بیشتر فشار وارده بر آجر توسط جداره داخلی تحمل می‌شود، باید بدون ترک باشد.

آخرین مقالات

اطلاعات تماس با ما

09026503233

02636555555

02165580420

02636555555