ویژگی های آجر سفالی باکیفیت چیست؟

فهرست مطالب

ویژگی های آجر سفالی مرغوب

آجرهای سفالی، سبک، بادوام و قابل دسترس بوده و عایق صوتی و حرارتی خوبی است. دارای قسمت های توخالی می باشد که باعث کاهش گرمای داخل ساختمان در ماه‌های گرم سال خواهد شد که در نتیجه منجر به خنک‌سازی فضای داخل می‌شود.

آجرهای سفال باعث کاهش وزن کلی ساختمان و همچنین کاهش ضخامت دیوارها می‌شوند این کاهش سبب ایجاد فضای بیشتر در داخل ساختمان می شود.

ویژگی‌های آجر سفالی با کیفیت

ارزان بودن قیمت آجر سفالی نباید شما را به خرید یک مصالح بی‌کیفیت قانع کند. همان‌طور که اشاره کردیم این آجرها در نهایت دقت و ظرافت تولید می‌شوند. به همین دلیل کیفیت بالایی دارند.

احتمالاً با خود می‌گویید چگونه با کیفیت بودن آجرهای سفالی را تشخیص دهیم؟ برای آن که بدانید آجری که خریداری می‌کنید کیفیت بالایی دارد باید مواردی را قبل از خرید در نظر بگیرید. اولین موردی که کیفیت یک آجر را تعیین می‌کند، سفت بودن آن است. برای این کار ناخن خود را بر روی اجر بکشید. در صورتی که جای ناخن بر روی آجر نیوفتاد، نشانه با کیفیت بودن آن است.

از دیگر نکات تشخیص آجر سفالی با کیفیت می‌توان به یک دست بودن رنگ آجر در تمامی نقاط آن، مقاوم بودن در برابر حرارت و آتش‌سوزی و دارا بودن سطحی توپر و بدون حفره اشاره کرد. رنگ آجر سفالی با کیفیت باید زرد یکدست باشد. در صورتی که آجر به رنگ قرمز کم‌رنگ بود، نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن متریال به کار رفته در آن است.

آجرهای سفالی معمولاً در سه کیفیت: ممتاز، درجه یک و درجه دو تولید و روانه بازار می‌شوند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل در کیفیت این آجرها، سلامت جداره داخلی آن‌ها است. از آن جا که بیشتر فشار وارده بر آجر توسط جداره داخلی تحمل می‌شود، باید بدون ترک باشد.

آخرین مقالات

اطلاعات تماس با ما

09026503233

02636555555

02165580420

02636555555