قیمت آجر فشاری در تهران

قیمت آجر فشاری در تهران

فهرست مطالب

قیمت آجر فشاری در تهران

آجر فشاری، از قدیمی ترین انواع تولیدات محصولات ساختمانی می‌باشد که از آن به  آجر گری یا آجر زبره یا آجر توپر یاد می‌کنند. ابعاد  انواع آجر فشاری22 × 10 × 5/ 5  یا با همین طول و عرض می‌باشد و در به ضخامت ۴یا ۳سانتی متر قابل عرضه است و از آن جایى که حین خشت زدن با دست، گوشه گل در قالب با انگشت فشار داده مى‌شود، این آجر به آجر فشارى شهرت یافته است که از آن براى گرى چینى استفاده می‌کنند. برای اطلاع از قیمت آجر فشاری تهران می‌توانید به ما ما در آجر نور تماس بگیرید.

از دیگر انواع آجر این محصول می توان به آجرهای فشاری قرمز و آجر فشاری ماشینی و فشاری کوره ای اشاره نمود.

بیشتر بخوانید : قیمت آجر سوراخ دار قرمز

کاربرد آجر فشاری

آجر فشاری که به آن آجر گری، زبره و توپر هم گفته می‌شود، از قدیمی ترین نوع آجرها و مصالح ساختمانی می‌باشد و به علت اینکه این آجر با فشار دست ساخته شده است به نام آجر فشاری شهرت پیدا کرده است.

کاربرد این محصول در گذشته بسیار زیاد بوده و در واقع از این آجر در ساخت انواع طاق‌ها، دیوارهای حمل کننده بنا و همچنین دیوارهای باربر ساختمان استفاده می‌شد. امروزه نیز کاربرد آجر فشاری در دیوار چینی به  علت وزن زیاد این آجر و همچنین مرتفع تر شدن بناها بسیار کم شده و بیشتر در فوندانسیون سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید : قیمت آجر معمولی

محاسبه قیمت آجر فشاری تهران با در نظر داشتن تعداد آن

تعداد آجر فشاری در هر تن چیزی حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ آجر است که در محاسبه تعداد آن همیشه یک اصل اساسی وجود دارد که عبارت است از «توجه همزمان به مقطع و نمای دیوار جهت درک صحیح چیدمان انواع آجر» در صورتی که این اصل مهم در این قبیل محاسبات رعایت گردد، درصد قابل توجهی از اشتباهات برطرف خواهد شد و نتایج قابل اطمینان تری به دست می‌آید. شکل یک دیوار با ضخامت ۳۰ سانتی متر رادر نظر بگیرد، به ازای هر آجری که در نمای آن دیده می‌شود دو آجر هم در قسمت پشتی است، به عبارتی زمانی که شما با توجه به نمای دیوار محاسباتتان را انجام خواهید داد که این محاسبات، ضخامت دیوار و تعداد آجر پشت کار را در نظر ندارد، لذا نتیجه بدست آمده را در عدد ۳ ضرب می‌کنید.

با به دست آمدن تعداد آجرهای مورد نیاز تخمین کلی قیمت آجر فشاری تهران ممکن می‌شود و همچنین برای اطلاع از قیمت دقیق می‌توانید با ما تماس بگیرید.

آجر فشاری و سازگاری با محیط زیست

آجر گری یا توپر مقاومت زیادی دارد و همچنین عمر این بسیار بالا است. علاوه بر این آجر گری به علت قابلیت بازیابی که دارد، به دوست دار محیط زیست هم شهرت یافته است که این آجر در رنگ‌های زرد، ابلغ و قرمز تولید می شود و همخوانی زیادی با طبیعت دارد. حتی می توان اشاره نمود که آجر فشاری در روستاها به عنوان آجر نما نیز کاربرد دارد. برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص قیمت آجر فشاری تهران و نحوه سفارش و تهیه آن می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

آخرین مقالات

اطلاعات تماس با ما

09026503233

02636555555

02165580420

02636555555